20 lik Diş Çekimi Fiyatları

www.r1o.net

Defineli ( Gömülü ) yirmilik diş çekimi maliyetinin web sitelerinde verilmesi uygun görülmemiştir. Ancak vasati bir fikir vermesi açısında Türk Diş Doktorları Birliği defineli 20 lik diş çekimi maliyetini % 18 Katma Değer Vergisi meblağı ile birlikte 380 TL olarak vermektedir. Dişin defineli veya yarı defineli olması ehemmiyetli bir etmendir. Maliyetler Türk Diş Doktorlarının tarifesinden iyi doğrultulu değişiklik gösterebilir.

Gömülü Dişin Zararları  Nelerdir?

Bazen yirmilik dişler yalnızca kısmen ortaya çıkar. Değişik zamanlarda, tamamen saklı kalır. Yirmilik dişler çene içinde bazen ters, yatay veya çene içinde muhtelif açılarda gelişebilir. Bu vaziyet diş yapısını bozar ve değişik dişleri saptırır.

Yirmilik dişler bazen diş etleri ile kısmen bütünleşmiş olarak ortaya çıkabilir. Bu gidişat diş eti hastalıklarına neden olabileceği gibi, mikrop ve bakteriler için mıknatıs tesiri de yaptığı öğrenilmektedir. Yarım çıkan defineli dişler netlikle sürükletilmelidir.

www.r1o.net

Şayet başka ağız problemleriniz varsa yirmilik dişi sürükletmek her zaman son derman değildir. Diş doktorunuzla defineli diş çekiminin mecbur olup olmadığı hakkında ve 20 lik dişinizin gidişatı ayrıntılı bir biçimde görüşmeli ve tetkik olmalısınız.

www.r1o.net

Bir Cevap Yazın