2019 Diş Çekim Fiyatları

2019 Diş Çekim Fiyatları ;

Öncelikle belirtmek isterim bu tabloda belirtilen fiyatlar, Diş hekimlerinin Uygulayacakları Agız Dis Saglıgı Muayene ve Tedavi Ücret Tarifesi, TÜRK DİŞ HEKİMLERİ BİRLİGİ‘nin yayınladığı fiyat tarifesinden alınmıştır. Alt paragraflar’da 2019 Diş Çekim Fiyatları hakkında bilgilere ulaşabilir, ekşi sözlük yazarlarının diş çekimi deneyimlerini okuyabilirsiniz.

2019 yılı diş çekim fiyatları Çeşitli muayenehanelerde çeşitli semtlerde fiyat farklılıkları görülebilir.

AĞIZ-DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİKDV HariçKDV Dahil %8
Diş Çekimi134,26145,00
Komplikasyonlu Diş Çekimi236,11255,00

Diş Çekimi Sonrası

Diş çekimi sonrası 2-3 gün içinde yara yeri ağrısız normal bir hal alır.Çekim yerinin tamamen kapanması 1 ay kadar sürebilir. Diş çekimi yapılan yerin implant yapılabilecek kadar kemikle dolması ise 2-3 ayı bulmaktadır.

Diş Çekiminden Sonra Oluşan Boşluk ?

Diş çekimi sonrasında çekim boşluğu kanla dolmakta akabinde oluşan kan pıhtısı ile iyileşme süreci başlamaktadır. Bununla birlikte çeşitli sebepler dolayısıyla pıhtı bozulursa alveolit ya da dry socket (kuru cep) adı verilen iltihabi durum gelişmektedir. Alveolite genellikle hastanın kötü ağız hijyeni veya uzun süren travmatik diş çekimleri sebep olmaktadır. Ayrıca çekim sırasında aşırı miktarda anestezik solüsyon kullanılarak çekim yerinin kanlanmasının engellenmesi, hastanın diş çekiminden sonraki 24 saat içerisinde pıhtının bozulmasına yol açan hatalı davranışları (sigara içmesi, sıcak duş yapması, sıcak yemek veya içecek tüketmesi, çekim boşluğunu kurcalaması veya emmesi) alveolite yol açmaktadır.

Diş Çekimi Yaptırmış Hastaların Eğlenceli Yorumları ;

Yaklaşık 1,5 aydır kanal tedavisi nedeniyle gittiğim dişçiye dün eklediğim yeni tecrübemdir. giderken anti depresan bile almadım, “ya bırak” dedim kendi kendime “sen koskoca kanal tedavisinden sağlam çıkmış kadınsın, üstelik dişçin iyi, çekimden korkmak da neymiş, peeeh” bu düşüncem zili çalana kadar devam etti, koltuğa oturduğumda ise ağlayarak dişçiye, aslında iltihap daha geçmedi, ben biraz daha mı antibiyotik kullansam falan diye geveliyordum, ne gibi bahaneler sunduğumu da tam hatırlamıyorum, sadece o esnada çok geçerli olduklarını düşündüğümü hatırlıyorum.

Geçtiğimiz hafta ankara’daki diş hekimimle üstesinden geldiğimiz olay… tedavinin en çok korktuğum kısmı olan yirmilik diş çekimini, 2 hamleyle, dikişsiz ve sonrasında şişlik olmadan başarabilen diş hekimim sayesinde, çekimden 3 saat sonra köri soslu tavuk yemeyi başardım.Yıllarca diş tedavilerinden korkan biri olarak da tek tavsiyem güvenebileceğiniz bir doktor bulduktan sonra çok da korkmayın. kanal, dolgu, çekim, implant vs. aşmak o kadar da zor değil…

Gerçekleştirilmeden önce 3-4 farklı hekim tarafından gerçekten de o dişinizin çekilmesi, başka türlü kurtunulamayacağının teyit edilmesi uygun olur. implant denen alternatif diş üzerinden para kazanmak için sağlam dişinizi bile çekerler aman dikkat.

Diş Dolgu Fiyatlarını Öğrenmek İçin Tıklayın

Bir Cevap Yazın