20’lik Diş – Çekim Fiyatları 2019 Tarifeleri

www.r1o.net

20’lik diş çekimi 2 türde olabilir, gömülü 20’lik diş ve yarı gömülü 20’lik diş. 20’lik dişin ilk belirtileri çeneye baskı yapması sebebiyle çene ağrısı, baş ağrısı veya mide bulantısı olarak görülebilir. 20’lik dişin genel olarak 17 ile 30 yaşları arasında çıktığı görülmektedir. Herkes’de 20’lik diş çıkacak diye birşey yoktur, genellikle genetik yapı ön plandadır. 20’lik çekimi sonrası genellikle 1 veya 2 hafta içerisinde hasta eski diş sağlığına döner.

20 lik Diş Çekimi Fiyatları

20’lik diş çekimi fiyatı aslında tamamen göreceli bir fiyattır. Diş kökünün yapısına ve zorluk derecesine göre, gömülü mü yoksa yarı gömülü mü olmasına göre değerlendirilebilir. Ancak Türk Diş Hekimleri Birliği Gömülü 20’lik diş için 2019 yılına taban bir fiyat belirlemiştir.

www.r1o.net
Gömülü Diş Operasyonu475,00 KDV Dahil

Normal Diş Çekimi 2019 Fiyatlarını İse Buraya Tıklayarak Okuyabilirsiniz

20’lik Hakkında Bir Kaç Yorum

kurtulma operasyonu hemen hemen şöyle gercekleşir:

– ayaklarınızı sürüye sürüye, iki geri bir ileri minvalde diş hekiminize seyirtirsiniz.
-etrafa şirin şirin sırıtırken parmaklarınızı kütürdetirsiniz
– diş hekiminiz rahat bir şekilde eldivenlerini giyer, bi torba keski aleti boşaltır masaya. yan gözle sırıtır göz kırpar falan..
-diş hekiminiz gerginliğinizi farkeder ve rahatlatmak için salakça espriler yapar. “aaa…ama kuzum..ama lady’cim olmaz ama…rahatla canıııımmm…bak biz seni ne dövcez ne haşlıcaz..ben zaten az pişmiş severim.ahahhahahaha….” siz de dayanamaz bu tufana ön ayak olurusunuz..”evet evet doktor bey pek bir ajda pekkanım ben bugün…*

-tam iğrenç iğrenç esprileşme faslına kendinizi alıştıracakken tornovidaya benzeyen bir tokmakı gözümüzün içine sokar ki yüzünün o an muhtemelen muşmulaya döner. şirin şirin sırıtır” haydi bakalım çerkez kızı görelim seni bak hi hi hi…bak sen meraklısındır öğrenmeye şimdi sana yapcağım şeyi anlatcam” der ve yapcağı operasyonu kanlı-revanlı ayrıntılı ile anlatır. etkiyi azaltmak için müziğin sesini daha da açarsınız..
-siz bu esnada öğürmeye başlarsınız. ağzınızsa damlataş kadar açıktır. ve tükrük bezleriniz var gücüyle calışmaktadır. diş hekimimizin bir daha “ahahahaha” sesini duyarsınız.
-yutkunmaya çalışırsınız, debelenirsiniz, el kol hareketi yaparsınız, kıpraşırken walkmen’iniz yere yapışır falan..debelendiğinizi en sonunda farkeden diş hekimi dilinizin altına minik hortumcuğunuzu yerleştirmeyi akıl eder ve siz en azından bu sefer kendi tükrüğünüzde boğulmaktan kurtulursunuz.
-tornavidamsı aletle dişin etrafını acmaya calışırken küçüklüğünüzü hatırlarsınız dehşetle! evet bu ses gizlicen bahcedeki agacların dallarını kırdığınızda çıkan sestir.gaarrrrccc…..çatııııırrrrt….çuturrrrrrttt ben şahsen bi an kırdığım dalların intikamı sandım o anda can cekişirken. sağdan dişe ittirirken sıranın en solunda dişte hissedersiniz ağrıyı..
-siz ruhu zorla çıkabilmiş faust gibi sandalyade bedeninizi salıverirken diş hekiminiz espri sağanağına devam eder..

www.r1o.net

Bir Cevap Yazın