6 Aylık Bebek Kilosu

Bebeklerde kilo oranları çeşitli sebeblere göre değişim gösterir. Bebeğin genetik yapısı, beslenme şartları ve çevresi gibi. Normal Şartlarda 6 Aylık Bebek Kilosu şu şekilde olmalıdır.

6 Aylık Bebek Kilosu

CinsiyetAlt SınırÜst Sınır
Kız Bebek5400 gr9200 gr
Erkek Bebek5600 gr9700 gr

Bebeklerde boy ve kilo ortalaması ülkeden ülkeye değişmektedir. Türkiyede 6 Aylık bebeklerde ortlamalar ise erkeklerde en düşük 5500 gr en fazla 9600 gr’dır. 6 Aylık Kız bebeklerde ise bu ortalama en düşük 5400 gr en fazla 9250 gr’dır.

Bebeklerin çoğu 7 ve 12 ay arasında daha öncesine göre daha gelişim gösterir. 6 Aylık bebek kilosu ortalama olarak 6 veya 7 kilo olmasına rağmen bu oranlar boy orantısına göre yine değişim gösterebilir.

6 Aylık Bebekler İçin Ek Besinler

  • Ev yapımı yoğurt
  • Havuç
  • Elma, Şeftali, Muz Püresi
  • Tatlı patates
  • Bebek ekmeği

6 Aylık Bebek Annelerinin Yorumları ;

Bizimle iletişimi çok güzel babayla anne arasında ayrımcılık yapıyor babaya kıkırdayıp kahkaha atarken anneye sadece gülüyor. Ayak parmaklarını emiyor 😂 yoğurt haricinde tattığı ek gıdaları şimdiye dek pek sevmedi. Artık daha huysuz mızmız ve devamlı ilgi isteyen bi bebek haline geldi. Uykuları devamlı çığlık çığlığa ağlamalarla bölünür halde ilk 5 ayda uykuyla ilgili hiç sorun yaşamadığım için şuan çok zorlanıyorum. Sese aşırı duyarlı en ufak bi gürültüde korkup ağlıyor Ve bir de hala yuvarlanmıyor

Biz altıncı aya yeni giricez bebeğim ayağına tamamen basıyor yürüteç de sağa sola doğru gidiyor. Bu aralar kucaklamayi ogrendibeni sevinerek kucaklıyorum bu çok hoşuma gidiyor.

Yerde yuvarlanarak odada tur atiyor:-)) cigliklar atiyor ilk disler cikti digerleride kasiniyor biz yemek yerken cildiriyor bizi bazi sesler cikararak cagiriyor .abisi bu ayda emeklemisti bakalim oglusum nezaman emekleyecek.

Kişileri ayırt edebiliyo yattığı yerden yuvarlanıyo ayaklarını ağzına götürmeye çalışıyo masaya oturduğunda yemek yendiğini farkedip ağlıyarak istiyo

Bir Cevap Yazın