Diş Ağrısı Çözüm Önerileri

Diş ağrısı en çekilmez en zor ağrılardan biridir. Diş ağrısı çeken insana hayatı dar eder. En beklemediğimiz zamanlarda başımıza gelen diş ağrısı için acil olarak yapabileceğimiz tedaviler var. Aşağıdaki yazımızda diş ağrıları için evde yapabileceğimiz bazı tedavi yöntemlerini yazdık.

Diş ağrıları genel olarak herhangi birşey yiyip içtiğimizde başladığı için sebebini buna bağlarız, ancak ağrının sebebi yiyip içmekten ziyade dişlerimizin arasında kalıp biriken yiyecek artıklarından kaynaklanır. Diş aralarında kalan bu artıkla zaman geçtikçe bir asit üretmeye başlarlar bu asit zamanla dişlerimizi rahatsız etmeye başlarlar.Bu nedenle yemeklerden sonra dişlerimizi fırçalamak oldukça önemlidir.

Diş İpi ve Kürdan Kullanın ; Diş fırçalamaya zamanınız veya imkanınız olamadığı zamanlarda mutlaka kürdan ve diş ipi kullanın böylece diş aralarına kaçan yemk artıklarını temizleyebilirdisiniz.

Sarımsak ile Tampon Yapın ; Sarımsak dişdeki iltihabı almakta oldukça etkilidir. Diş ağrısının geçmesinde kullanmak için 2 diş sarımsağı ezip ağrıyan dişimizin üzerine sürebiliriz. Ağrıyan dişimizde bekletilen sarımsak ağrıya neden olan bakterileri temizleyecektir.

Bir Cevap Yazın