Diş Ağrısı İçin Okunacak Şifalı Dua

Ömürümüz boyunca birçok hastalıkla karşı karşıya kalabiliyoruz,bunlardan bir tanesi’de kabir azabından beter diye latife edilen diş ağrıları. Eğer bir dini inancınız varsa diş ağrısına alternatif çözümlerden bir taneside şüphesiz ki şifalı dualardır. Diş Ağrısı İçin Okunacak Şifalı Dua

Ancak herzaman belirttiğimiz üzere bu bir alternatif yöntemdir. dua’dan önce tabikide işinin ehli bir diş doktoruna görünmeniz sizin için en hayırlısı olur. Alternatif olarak ise şifalı dualardan yardım alabilirsiniz. Dua etmenin en avantajlı tarafı ise vakti ve zamanının olmamasıdır. İstediğiniz zaman Allaha el açıp şifa isteyebilirsiniz. Bu nedenle siz ilk önce yapılması gerekeni yapın elinizden gelmiyor ise dua ya yönelip Allahtan isteyin şüphesiz ki geri çevirmeyecektir.

Diş Ağrısı İçin Okunacak Şifalı Dua

Ebu Beşir şöyle diyor:
-İmam Bakır’a (as) geceleri beni yatağımdan kaldıran diş ağrımdan şikayette bulundum ve bana İmam Bakır şöyle dedi:
-Ey Ebu Beşir! Ağrı dişine geldiği zaman elini dişinin üstüne koy ve Fatiha ve İhlas surelerini oku ve daha sonra şu ayeti oku:

Bu duaya başlamadan önce 3 defa Euzü besmele çekilir, Peygamber efendimiz (S.A.S) kendisi tarafından okuduğu aşağıda ki dua okunur.

Min şerri ma ecidü min vecei haza

Bu dua hepsinden farklıdır ve  Allah’a bir yalvarma anlamı taşımaktadır. “Yaradanın adı ile çektiğim acılardan Allah’ın kudretine sığınırım” anlamı taşır.

Bir Cevap Yazın