Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma son senelerde bir çok insanın tercih ettiği bir yöntem olmuştur. Dişler seneler geçtikçe bazı sebeblerden dolayı sararmaya,çürümeye ve renk değiştirmeye başlayabilir ve parlaklığını kaybeder. Sararıp renk değiştirmiş dişleri gelişmiş teknoloji sayesinde eski parlaklığına ve rengine getirilebiir.

Dişlerin Sararmasına Sebeb Bazı Etkenler ;

  • Çay,kahve,sigara ve renk maddesi içeren içecekler çok tüketildiğinde zamanla dişlerin dıl yapısında renk değişikliklerine sebeb olur.
  • Diş hekiminizin size vereceği profesyonel diş temizleme yöntemleri ile bu dertlerden kurtulabilirsiniz.

Beyazlatma Yöntemleri ;

Günümüzde uygulanan iki türlü beyazlatma işlemi vardır. Home Bleaching: Hekimin hastaya uygun hazırladığı plak ve vereceği ajanla hastanın geceleri uyguladığı beyazlatma tipidir. Hasta kontrollere gelir, süreyi ve dozajı hekim belirler. Office Bleaching: Klinik içerisinde uygulanan office bleaching “ofis tipi beyazlatma”dır. Ofis tipinde, sadece ajanla yapılanı veya özel ışın cihazı ve ajanın beraber uygulanarak yapılanı mevcuttur. Zamanı kısıtlı olanlar için ofis tipi uygundur. Hekim beyazlamanın ne kadar olabileceğini tahmin edebilir, ancak kesin sonuç her dişte değişir.

Bir Cevap Yazın