Diş Eti Kanaması Neden Olur ?

Diş sağlığı problemlerinden en sık rastlananlardan biridir diş eti kanaması, dişlerinizi fırçalarken sizinde mi diş eti kanamanız oluyor öyleyse aşağıdaki yazımızı okuyun

Akşam yatarken veya gün içinde dişlerinizi fırçalarken diş eti kanamasıyla karşılaştınız mı ? karşılaşmadıysanız bu başınıza gelmiyeceği anlamına gelmiyor, her an başınıza gelebileceğini unutmayın.

Diş eti kanamaları herhangi bir sebebden dolayı başımıza gelebilir ama burada bize sıkıntı olan nokta çoğunlukla şu oluyor ; bunun nedenlerini araştırmıyor başımıza daha büyük diş sağlığı problemleri açabileceğini umursamıyoruz.

Ağız sağlığı ve temizliği her insan için çok önemlidir ne yazık’ki ağız ve diş sağlığımıza gereken önemi vermiyoruz. Ağzımızın içi bir çok bakteriye ve mikroba ev sahipliği yapar bunun önüne geçebilmek için ;

  • Sık sık dişlerimizi fırçalamalıyız, sadece bununla bitmiyor tabiki kullandığımız diş fırçamızı belirli aralıklarla değiştirmeyi unutmamalıyız.
  • Gün boyu yediğimiz içtiğimiz yemek artıklarından diş aralarında kalan kalıntıları diş ipi yardımı ile temizlemeliyiz.
  • Kendi diş bakımımızı bu tür basit çözümlerle yapabiliriz bu hem yaşam kalitenizi arttırmış hem de çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminizi etkilemiş olacak.
  • Bütün bunların yanı sıra bir diş hekimine görünmekten asla çekinmeyin yılda en az iki kere diş hekimine görünmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Bir şeyler yiyip içerken dişlerimizi fırçalarken diş etinde kanama olması çok sık rastlanan bir drumdur. Bunu kendimize bir uyarı olarak görmemiz gerekir. Sağlıklı olan diş etleri kanamaz kısa zamanda bunun önüne geçemesseniz uzun vadede kesin olarak diş kayıplarına sebeb olacaktır.

Bir Cevap Yazın