Diş Telini Devlet Karşılıyor mu ?

www.r1o.net

Diş Telini Devlet Karşılıyor mu ? Devlet Hastanesinde Diş Teli Takılıyor mu ? 2019 Diş Teli Fiyatları ? Diş Teli Fiyatlarını Ssk Karşılıyor Mu

Gibi sorularınız varsa bütün bunların cevaplarını bu makalemizde bulabilirsiniz, dikkatle okumanızı tavsiye ederim.

Dişlerinde yamukluk olan, üst üste diş çıkması yaşan çeşitli diş bozuklukları yaşayan herkesin başvurabileceği bir tedavidir diş teli tedavisi. Dişlerdeki problemler sağlık açısından sorun oluşturmaktadır bu kesinlikle doğru ama birde olayın diğer yönü var. Sosyal ortamlarda ve gündelik hayatta özgüven eksikliği bile yaratabilen bir sorundur bu. Gelelim asıl konumuza devlet hastahanesinde diş teli takılıyor mu ?

www.r1o.net

Devlet Hastanesinde Diş Teli Takılıyor mu ?

Devlet hastanelerinde diş teli taktırmak elbette mümkün, ancak ülkemizde diş hastalıkları konusunda randevu almak çok kolayken bu randevu süresi insanların büyük bir bölümünü özel hastanelere itmektedir. Devlet hastanesinde diş randevusu süresi kimi zaman 1 seneyi buluyor. 2018 yılında randevu alan bir hasta 2019 hatta 2020 yılına randevu alabiliyor.

Devlet hastanelerinden rapor alarak bu sorunu aşabilirsiniz. Devlet hastanesinden alacağınız raporla diş teli fiyatını yarıya indirip özel bir hastanede tedavi olabilirsiniz. Devlet hastanesinden alacağınız raporda diş teli tedavisinin estetik amaçlı değil zorunlu olduğu yazıldığı taktirde bütün özel hastaneler tedavinizi yapacaktır. Bu tedavinin belli bir kısmı devlet tarafından ödenecektir.

Diş Teli Fiyatları Ne Kadar ?

Diş teli fiyatları 2019 yılında 2000 tl ile 7000 tl arasında değişmektedir. Bu ücret dişinizin yapısına ve uygulanacak olan tedaviye göre değişmektedir. Diş teli tedavisini çoğu insan sağlık problemi nedeni ile değilde estetik kaygılar için yaptırdığı için devlet 18 yaşının üstündeki bireylere destek vermemektedir. 18 yaşının altındaki bireylere ise malzeme ücretlerini kendileri karşılayacakları şekilde destek sağlamaktadır. Diş Telini Devlet karşılıyor mu sorusunun cevabı yukarıdaki paragrafta gördüğünüz üzere bu şekilde, 18 yaşının altında iseniz belli bir miktar destek sağlanıyor. Bunun haricinde 18 yaşından büyük iseniz devlet hastanlerinden alacağınız rapor sayesinde yine belli bir miktar ücreti destek sağlanıyor.

www.r1o.net

Bir Cevap Yazın