Doktora Gitmeden Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Apse yapmış, şişmiş veya çürük olan diş ağrılarını evde doktora gitmeden nasıl kendi imkanlarımızla minumum seviye’ye indiririz ? bu yazımızda bunula ilgili bir kaç bilgi paylaşmak istiyorum ama şunuda özellikle belirtmeliyim ki bu yöntemler kesinlikle geçici yöntemlerdir eninde sonunda dişçiye gitmeniz sizin içi en iyisi ve en sağlıklısı olacaktır.

  • Dişinizde şişlik iltihap vs. varsa soğuk su kullanarak kompres yapabilirsiniz.
  • Dişinizdeki ağrı çürük sebebiyle oluşan bir ağrı olduğuna eminseniz bir pamuğa çok az karanfil yağı emdirerek dişinizin üzerine koyabilirsiniz. Karanfil yağı diş ağrınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır.
  • Diş ağrınız için bir diğer çözüm ise karabiber’dir. Karabiber çok kuvvetli bir mikrop kırıcı ve enfeksiyon önceyicidir. Kara biberi suyla karıştırıp gargara yaptığınızda ağrıya sebeb olan koşulları büyük oranda temizleyip mutlaka etkisini gösterecektir.
  • Sıra geldi son çözümümüze 🙂 Mutlaka bir diş doktoruna görünmeniz gerekmektedir, yazımızın başında’da belirttiğimiz gibi bütün bu tedavi yöntemleri zor durumlarda, vaktinizi olmadığı zamanlarda veya gece aniden bastıran diş ağrılarında kullanılması tavsiye edilir.

Bir Cevap Yazın