İmplant Ömrü Ne Kadar ?

İmplant kullananların aklına gelen ilk sorulardan biridir İmplant ömrü ne kadar ? İmplant hastalara uzun bir kullanım veriyor, 30 ile 40 yıl arası implant yaptıran hastalarda sorun görülmemekte. Hatta bazı implant üreticileri implant ömrü ne kadar sorusuna maruz kalmamak adına olsa gerek ömür boyu kullanım garantisi vermeye başlamıştır.

İmplant için ömür boyu kullanım garantisi veren firmaların elbette bazı şartları vardır. İmpalt için her ne kadar 30 -40 yıl hatta ömür boyu garanti verilsede, hor kullanımlarda bu süreler kısalabilir veya implant fiyatı bu konuda size bir bilgi verebilir. Piyasa fiyatlarının çok çok altına yaptırdığınız bir implant için aynı şeyleri söyleyemeyiz.

İmplant Ömrünü Nasıl Uzatabiliriz ?

İmplant ömrünü ve kalitesini arttırmak adına düzenli olarak implantınızı diş hekimize gösterebilirsiniz, neler yapıp yapmamanızı gidişatın ne durumda olduğunu diş hekiminiz tarafından öğrenebilirsiniz. Diş hastalıkları konusunda alacağınız erken tedbirler sayesinde implantınız daha uzun kullanım ömrüne sahip olabilir.

İmplant Süresi Hangi Şartlarda Kısalır

İmplantların etrafı doğru bir şekilde temizlenemediğinde, bu bölgelerde biriken gıda artıkları ve oluşan plak içerisindeki mikroorganizmalar, diş etinde enfeksiyona neden olurlar. Başlangıç aşamasında yakalandığında hastalık diş eti tedavisi ile tamamen iyileşebilir. Ancak ihmal edildiğinde, bu enfeksiyon kemiğe yayılmaya başlar. İmplantların çevresindeki kemiklerde kayıp başlayacağından, implantların kaybına giden süreç de başlamış olacaktır.

Hekimin önerileri doğrultusunda, doğru bir fırçalama ve ara yüz temizliği yapılmalıdır. Hastaların hekimler tarafından belirlenen rutin kontrolleri aksatmamaları ve diş etlerinde bir sorun hissettikleri an hekime başvurmaları gerekir.

Bu makalemizde implant ömrü ne kadar, implant ömürlük mü, gibi sorularınıza cevap bulduğunuzu umuyorum ve geçmiş olsun diyorum.

Devlet Hastanesinde İmplant Fiyatları

Bir Cevap Yazın