Kan Kanseri Belirtileri

www.r1o.net

Kan kanseri hastalığı 100 binde bir görülen daha çok ileri yaşlarda ki kişilerde görülen bir hastalıktır. Kan kanseri çocuklarda yetişkinlere oranla daha az gözrülmektedir. Çocuklarda görülen kan kanseri erken teşhisler’de büyük oranda tedavisi gerçekleştirilebilen bir hastalıktır. Bu nedenle kan kanseri belirtileri hakkında bilgili olmakta fayda var.

Kan Kanseri Belirtileri Nelerdir

  • Vücutta görülen aşırı yorgunluk
  • Ani ve hızlı yaşanan kilo kayıpları
  • halsizlik
  • Aniden başlayan ateşler
  • Vücudun çeşitli yerlerinde morluklar
  • Diş etlerinde şişme

Lösemiler neden oluşur?

Lösemilerin nedenleri tamamen anlaşılabilmiş değildir. Genetik özellikler, çevresel faktörler (benzen başta olmak üzere  kimyasal maddeler, radyasyon, sigara içmek),  çeşitli infeksiyonlar, daha önce kemoterapi-radyoterapi almış almak riski  arttırmaktadır. 

www.r1o.net

Lösemi Hakkında Yorumlar ;


3 yıl önce kan kanseri belirtileri gösterip lösemi olduğumu öğrenip 2 sene önce de tedaviyi tamamlayıp hastaneden çıktığım hastalık. inanın yenebilirsiniz, sabredin gibi laflar büyük laflardır. hasta olan adama komik gelir bunlar, bana öyle olmuştu en azından. intihar edecek kadar zayıf değilseniz, ki bu çok fazla zayıf olmayı gerektirir, zaten ister istemez sabredersiniz. iyileşmek şansınıza ve allah’ın sizi almak isteyip istememesine bağlıdır. 


O yüzden çok fazla kafaya takacak bişey yok. yatarsınız ve dört duvar arasında tv izleyip, ps oynayıp, dota falan atıp günleri geçirmeye çalışırsınız. hapislik gibidir. sandığınız gibi mide bulantısı vs çok olmaz. bi tek ilaçlar benim götümde yara yapmıştı, sıçarken falan baya ağlıyodum ama normal bi acı değildi. ama etrafımda hiç kimsede görmedim boyle bisey. o yuzden ondan da korkmayın. bütün hastalara ve yakınlarına sabır ve şifa diliyorum. ünlü düşünür polat alemdar’ın da dediği gibi: “hayat yalvarmaya değecek kadar değerli bişey değil.”


Lösemi tedavi edilebilir bir hastalıktır! lösemiden korkmayın. o tanımadığınız minik eller, koca yürekler için siz de birşey yapın. kök hücre vericisi olun mesela! hic tanımadığınız birine umut olur, can olur o kök hücreleriniz. merak etmeyin sizde devamı var o hücrelerin. ama ne olursa olsun once gidin bir kızılay donör noktasına “ben birine can olmak istiyorum” deyin. yapın bunu! losemi tedavi edilebilir bir hastalıktır! senin yardimin ile…

www.r1o.net

Bir Cevap Yazın