Kanal Tedavisi 2019 Fiyatları

Kanal Tedavisi Nedir ? Kanal Tedavisi Ne Kadar ? Gibi sorularınız varsa aşağıdaki makaleyi dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

Kanal Tedavisi Fiyatları 2018 yılında şimdiki fiyatlara göre oldukça makuldü ancak Kanal Tedavisi Fiyatları 2019 Yılındaki döviz dalgalanmaları sebebiyle ve diş hekimlerinin malzemeleri yurt dışı kaynaklı olması sebebi ile yükseldi. Yazımızda bu yıl güncel Kanal Tedavisi 2019 Fiyatları bulabilirsiniz.

Kanal Tedavisi Nedir ? Kanal tedavisi, dişin içerisindeki asap ve damarlardan oluşan yumuşak dokunun kendini onaramayacak derecede zarar görmesi neticeyi hastalıklı dokunun çıkarılıp yerine kök kanalı dolgu maddeleriyle doldurulması olayıdır. Genellikle buna derin çürükler neden olur. Derin çürüklerdeki bakteriler dişin asap damar kolisinin iltihaplanmasına yol açar.

Bu cerahat dişlerde sızıya neden olur. İlk zamanlarda sıcak ve soğuğa hassasiyet vardır ve faktör ortadan kalkınca geçer, bu aşamada tedavi edilirse diş kanal tedavisine gerek kalmadan çürüğün temizlenip dişin restore edilmesiyle tedavi tamamlanır. Bir diğer önemli husus ise bu tedaviyi işinin ehli bir kanal tedavisi uzmanı bularak yaptırmanızdır.

Kanal Tedavisi 2019 Fiyatları

Kanal Tedavisi – Tek Kanal189,81205,00
Kanal Tedavisi – İki Kanal328,70355,00
Kanal Tedavisi – Üç Kanal435,19470,00
Kanal Tedavisi –152,78165,00
Lezyonlu Dişte Kanal Ted.222,22240,00
Lezyonlu Dişte Kanal Ted.351,85380,00
Lezyonlu Dişte Kanal Ted.458,33495,00

Kanal Tedavisi Niçin yapılır?

Başlıca sebebi derin dentin çürükleridir. Kimi hasta dişinde “minik bir kırık” gibi ufak şikayetlerle gelse de, röntgen alınarak yapılan teşhislerde bu kırıkların altında çok büyük çürükler olduğu görülebilmektedir. Dişte çürük bırakılarak yapılan dolgular daha büyük sorunlara yol açabileceğinden bu çürüklerin temizlenmesi esnasında pulpa dokusu çoğunlukla açığa çıktığında kanal tedavisi endikedir.

Bunun dışında bazı travmalar sonucu veya dişte yapılan preparasyon sonucunda da dişin kök ucuna doğru yayılan enfeksiyon bu bölgede kiste veya kistik oluşumlara dönüşebilmektedir. Bu tarz durumlarda kanal tedavisinin seansları artabilmekte, yeri geldiğinde de cerrahi işlemlerle (kök ucu rezeksiyonu) desteklenebilmektedir.

Kanal Tedavisi Ağrılı bir işlem midir?

Gerekli anestezi sağlandıktan sonra genelde ağrısız olup, hastanın ağrılı geldiği durumlarda ağrı eşiği düştüğü için anestezi kontrolü sağlanmakta zorluk çekilebilmektedir. Bu gibi durumlarda hastanın ağrısını azaltmak için gerekli medikasyon sağlanıp, başka bir randevuda ağrısız olarak işlemin yapılabilmesi mümkündür.

Kanal tedavisi olan dişin ömrü kısalır mı?

Kesinlikle hayır. Başarılı bir kanal tedavisi en az normal diş kadar ağızda kalabilme süresine sahiptir. Dişin kırılması, çatlaması gibi sıkıntılar tamamen üst yapısıyla ilgilidir. Çok madde kaybı olan kanal tedavili bir dişe dolgu dışında yapılabilecek, dişin ağızda kalınmasını arttıracak alternatif protetik yöntemler mevcuttur. Özellikle son zamanlarda estetik ve fonksiyonel olarak gelişmiş bu tedavilerden biri de “tam seramik onley”dir.

Bir Cevap Yazın