Kıl Kurdu Nasıl Dökülür

Geceleri hissettiğiniz makatta kaşınma hissinin sebebinin kıl kurdu olabilir. Sağlık konusunda ayıp ve utanılacak meseleler yoktur. Her insanın başına gelebilecek çeşitli hastalıklar vardır. Bu hastalıkları kesinlikle saklamamalı ve utanmamalısınız. Unutmayın ki her hastalığın kesin tedavisi hekimler tarafından yapılmaktadır. Sizlerin tek yapacağı bu konuda bilgi sahibi olmak ve önleme amaçlı evde yapabileceğiniz yöntemleri bilmek.

Kıl kurdu nerdir ? Kıl kurdu nasıl dökülür ? makatta kaşınmanın sebebi ? bu ve benzeri şikayetleriz ve sorularınız varsa bu makaleyi dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

Kıl Kurdu Nedir ;

Kıl kurdu yani bilimsel adı enterbius vermicularis‘dir. Kıl kurdu bağırsaklarda yaşayan zararlı bir parazittir. Kıl kurdu hastalığı sadece yetişkinlerde görülmez çocuklarda’da görülür. Makatta kaşınmanın ana sebebi ise kıl kurdunun dişisi anüs yoluyla dışarı çıkıp makat bölgesine yumurtalarını bırakır, bu da makatta kaşıntı oluşmasına sebeb olur. Kıl kurdu bulaşıcı bir hastalıktır. Kıl kurdu olan kişilerle kullanılan ortak eşyalar bulaşma riskini arttırır. Ortak yaşam alanlarında ve kalabalık ortamlarda dikkat edilmesi gerekir. Kıl Kurdu İçin Hangi Doktora Gitmeliyim ? Kıl Kurdu için dahiliye doktoruna başvurmanız gerekmektedir.

Kıl Kurdunun Belirtileri ;

  • Anüs çevresinde kaşıntı ve buna bağlı olarak kızarıklık ve tahriş
  • Gece uyurken ağızdan aşırı salya gelmesi
  • Gaz, karında şişlik
  • Mide bulantısı
  • Kilo kaybı
  • Kıl kurdunun belli başlı bazı belirtileri bunlardır.

Kıl Kurdu İçin Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu’nun Bitkisel Tedavisi ise şöyledir ; Kıl kurdu şikayeti olan hasta günde bir defa bir çay kaşığı kekiği çiğnemeden yutmalıdır. 4 ila 5 gün bu şekilde tedavi uygulanmalıdır.

Bir Cevap Yazın