Köprü Diş Fiyatları 2019

www.r1o.net

Köprü diş 2019 Fiyatları , Köprü diş ömrü, köprü diş ne kadar, Bunların hepsini bu makalemizde bulabilirsiniz dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

Köprü nedir? 

Köprü Diş Fiyatları 2019 ; Dişlerinizde kayıp oluşmasıyla meydan gelen kayıpları doldurmak amacıyla, bu dişlere yanlarında olan diğer dişlerden destek alınmasını sağlayan bir diş tedavisidir.

Köprü Diş Fiyatları 2019

Roach Köprü380,00
Adeziv Köprü395,00
Düşmüş Kuron ve Köprü65,00

Diş köprü tedavisi neden gereklidir?

Diş kaybı sonucunda görünümünüzde, genel diş sağlığınızda, dişiniz ve çenenizin fonksiyonlarında ortayaçıkan problemler nedeniyle köprü tedavisine ihtiyaç duyulur. Köprü yapılmadığı takdirde yüzün doğal şeklininin korunamadığı, yüzün gerçekte olduğundan daha yaşlı ve çökmüş göründüğü durumlar dahi ortaya çıkabilmektedir. Bu tip durumlarda köprü tedavisi sayesinde hastanın dudak ve yanak bölgesi desteklenmektedir.

Ayrıca ağız içindeki eksik dişler genel ağız ve diş sağlığınızı tehdit eder. Ağız içindeki dişlerden herhangi biri kaybedildiğinde, zaman içinde diğer dişleriniz diş kaybı sonucunda ortaya çıkan boşluğa doğru eğilir.Dişlerinizde meydana gelen bu hareketlilik nedeniyle de dişinizde ve hatta diş etlerinizde problemler ortaya çıkar. Bu problemler arasında diş eti ve kemik dokularda hasar ve dişlerde çürüme en sık karşılaşılan sorunlardır.

Diş köprü tedavisine ihtiyaç duyulmasının diğer bir nedeni de ağzınızda diş kaybı olduğunda çiğneme ve konuşma eylemlerinizde sorunlar yaşamanızdır. Diğer bir neden de eksik dişleriniz nedeniyle ağzınızın tek bir tarafı ile çiğneme yapmanız sonucunda eklemlerinize patolojik yük binmesi ile ortaya çıkan problemlerdir.

www.r1o.net

Köprü işleminden sonra dişlerinizi nasıl korumalısınız?

Genel olarak diş sağlığı için gerekli kurallar geçerlidir. Dişlerinizin günde en az iki kez fırçalanması, diş fırçasına ek olarak diş ipi ve ara yüz temizleyiciler ile temizlenmesi gerekir. Özellikle köprünün altı, etrafı,ve doğal dişlerinizle bağlantı bölgeleri çok iyi temizlenmelidir. Ayrıca düzenli diş hekimi kontrolleri diş köprü tedavisinden sonra önemlidir.

Diş Dolgu Fiyatları 2019

www.r1o.net

Bir Cevap Yazın