Panoromik Röntgen Film 2019 Fiyatı


Panoramik röntgen filmleri ne işe yarar?

Panoramik filmler tüm dişleri aynı anda aynı film üzerinde görmeye yarar. Ortodontik amaçlı sıklıkla çekilen filmlerdendir. Ortodontik açıdan; dişlerin köklerinde bir kısalık var mı yok mu, diş kökleri arasında fazla dişlerin olup olmadığı, 20 yaş dişlerinin durumu, eksik dişlerin varlığı, çürük dişler var mı yok mu gibi durumlar değerlendirilir. Ortodontik amaçlı panoramik röntgen çekiminde herhangi bir sakınca yoktur.

Panoromik Röntgen – Film 2019 Fiyatı

Panaromik Film115,00

Panaromik röntgen, çene ve dişlerde gözle görülemeyen çürük, kist ve tümör gibi oluşumların teşhisinde gereklidir.Tedavi planlamasının daha hızlı ve eksiksiz biçimde yapılmasına yardımcı röntgen filmleridir.Çene ve dişlerle ilgili operasyonlardan önce hekimin görmesi gereken bir röntgendir. Çünkü bu röntgenler tedavi uygulanacak alanı geniş bir şekilde gösterir ve operasyonun başarısını arttırır.

Panaromik röntgenin avantajları nelerdir?

Panaromik röntgen bir çok diş çürüğü, çenelerdeki kistik ve tümoral oluşumlarla ilgili erken teşhis olanağı sağlar.Tüm dişlerin görüntüsü tek bir röntgen üzerinde görülebilir.Tüm dişlerin görüntüsünün alınmasıyla erken teşhis ve tedavi olanağı sağlar. Bu sayede hem zamandan hem de tedavi maliyetlerinden tasarruf sağlanır.Panoramik röntgen tüm dişlerin ve çene kemiğinin daha az ışın alarak birlikte görüntülendiği bir tomografik röntgen çeşididir. Dijital sitemin kullanılması görüntü kalitesini artırmakta ve kişinin aldığı radyasyon miktarını belirgin şekilde azaltmaktadır.

Bir Cevap Yazın