Zayıflamak İçin Sağlığınızdan Olmayın

Zayıflamak İçin Sağlığınızdan Olmayın

Günümüzde birçok kadın gününü estetik ve sağlıklı görünmek için kiloları ile savaşarak geçiriyor. Bu savaş içerisinde yapılan en büyük hatalardan biri ise aç kalarak zayıflanabileceği fikridir. Oysa kendinizi aç bırakmak, sağlığınızdan vazgeçmek ile eş anlam taşımaktadır. Oysa zayıflama diyetlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, doğru beslenme programıdır.

Sağlıklı Bir şekilde Zayıflama İçin

Günlük beslenme düzeninizi değiştirmeden, yemeklerden yarım saat öne içeceğiniz 1 bardak su ile vücudunuzda, hem tokluk hissi yaratılarak daha az yemek yenmesi hem de besinlerinizin yağ olarak yerleşmeden enerjiye dönüştürülerek yakılması sağlanmış olacaktır.

Zayıflama diyetleri’nde fotokopi ile çoğaltılmışçasına dağıtılan, şok ve hızlı diyetlere karşı dikkatli olmanız gerekmektedir. Diyet Kişiye özeldir. Herkesin metabolizmasının çalışma hızı, günlük beslenme düzeni, çalışma saatleri farklılık göstermektedir. Önemli olan kısa süreli bir diyetten ziyade bunun sizin yaşam şekliniz olmasıdır.

Zayıflama sürecinde bol su tüketmeniz çok önemlidir. Çünkü zayıflama süreci içerisinde ilk zamanlarda kaybettiğiniz kilolar yağ değil su olacaktır. Bu nedenle sık sık su tüketmeniz kaybettiğiniz suyun vücudunuza geri dönmesini sağlayacaktır.

Doktor Kontrolü Şart

Zayıflama diyetlerine başlarken özellikle sağlık problemi olan kişilerin uzman desteği alması gerekmektedir. Bilinçsizce yapılabilecek diyet sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir.Hamile bayanlar, kalp rahatsızlığı, Tiroit, Guatr, Şeker, Tansiyon, Migren ve çeşitli besinlere karşı alerjisi olanların muhakkak uzman bir doktor kontrolünde diyet uygulamaları ve diyet sürecinde ise doktor tarafından kontrol altında tutulmaları gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın